Po kilkugodzinnej rywalizacji w dniu 11 maja br. poznaliśmy nowych Mistrzów lekkoatletyki w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Oprócz rozgrywanych tego dnia konkurencji indywidualnych wyniki osiągnięte przez poszczególnych zawodników zbierano do klasyfikacji drużynowej (suma 12 najlepszych wyników uzyskanych przez daną szkołę). W czasie zawodów sędziowie skrzętnie notowali wyniki startujących w następujących konkurencjach: biegu na dystansie 100 metrów, biegu na dystansie 300 metrów, biegu na dystansie 600 metrów, biegu na dystansie 1000 metrów, skoku w dal, skoku w wzwyż, pchnięciu kulą, sztafecie 4 x 100 metrów. Na końcowy wynik każdej drużyny składały się rezultaty osiągnięte przez poszczególnych zawodników.

W klasyfikacji drużynowej chłopców w debiucie na tego typu zawodach bardzo dobrze spisali się lekkoatleci Naszej szkoły zdobywając tytuł wicemistrzów Gdańska.

W klasyfikacji indywidualnej najlepiej spisali się:

Mikołaj Mańkowski 1 miejsce w skoku w dal

Maurycy Kurasik 2 miejsce w biegu na 300 m oraz 3 miejsce w biegu na 100 m

Mateusz Korolkiweicz 2 miejsce w biegu na 1000 m

Jakub Kieliszczyk 3 m w biegu na 1000 m

Sztafeta 4x100 m 2 miejsce w składzie: Hubert Rudowski, Mikołaj Mańkowski, Jakub Bukowski, Maurycy Kurasik.

Tuz po zakończeniu wszystkich konkurencji przyszedł czas na dekorację. Przedstawiciel Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego w kolejności rozgrywania poszczególnych konkurencji nagradzał najpierw medalistów konkurencji indywidualnych, aby na zakończenie podsumować całe zawody i uhonorować najlepsze drużyny. W konkurencjach indywidualnych uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy a za dokonania drużynowe wręczone zostały puchary. Gratulacje dla wszystkich uczestników.

Oto skład Naszej drużyny: Mikołaj Mańkowski, Maurycy Kurask, Hubert Rudowski, Jakub Kieliszczyk, Łukasz Miecznikowski, Wiktor Chirek, Mateusz Osimowicz, Szymon Górecki, Mateusz Korolkiewicz, Jakub Bukowski, Oskar Wawrzyniak, Mikołaj Górecki, Julian Brzozowski, Michał Wincek, Filip Być oraz trener Krzysztof Krystecki i Łukasz Stryjewski.

Gratulacje dla srebrnej drużyny i trenerów.