27 listopada 2019 r. w szkole miało miejsce kolejne wydarzenie z udziałem zaprzyjaźnionej grupy pracowników naukowych Instytutu Konfucjusza, działającego przy Uniwersytecie Gdańskim, którzy przybyli do nas wraz z p. dyrektor, Zhang Jie i profesor Wu Lan. Tym razem propozycja zajęć, mająca na celu przybliżenie uczniom tradycji i kultury Państwa Środka – poprzez prezentację najpopularniejszych zabaw oraz chińskiego rękodzieła – skierowana była do uczniów klas młodszych.

Wśród przygotowanych zadań znalazły się gry sprawnościowe, takie jak „zośka” i balansujące piłeczki. Dzieci miały okazję opanowania sztuki wyplatania ze sznurka oraz tworzenia wyjątkowych wycinanek. Zorganizowano też naukę pisania pędzelkiem liter chińskich. Niewątpliwie dużą atrakcję dla naszych milusińskich stanowiła możliwość spróbowania, jak smakują tradycyjne chińskie pierożki.

Tego dnia nasze dzieciaki wiele się nauczyły, biorąc udział we wszystkich zaplanowanych dla nich formach aktywności.