Podczas trzech kolejnych poniedziałków w listopadzie i na początku grudnia 2019 r. uczniowie klas 4-8 (z podziałem na różne grupy wiekowe) spotykali się na Konkursie Pieśni i Piosenek Patriotycznych. Celem tego wyjątkowego przeglądu muzycznego było uczczenie 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Każda z klas wraz z wychowawcą opracowała wokalnie jeden utwór. Wśród prezentowanych tytułów pojawiały się: „Zośka”, O, Barbaro”, Pałacyk Michla, „Warszawskie dzieci”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Serce w plecaku”, „Ta szara piechota”, „Hej chłopcy, bagnet na broń”, „Dziś idę walczyć, mamo”. Ta wspólna muzyczna impreza została uwieńczona przyznaniem przez jury – złożone z pań bibliotekarek – klasom starszym nagród za trzy pierwsze miejsca w danej kategorii wiekowej:

w klasach 4-5:

I m. zajęły: klasa 4a i 5e