Uczniowie klasy 1b bardzo aktywnie spędzają czas w szkole. Zabawa to znakomity sposób na zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności. Mata do kodowania pozwala im doskonalić umiejętności obliczeń w zakresie 10 i jednocześnie uczy zasad fair play w rywalizacji zespołowej. Uczniowie wiedzą co to jest kanon, potrafią już go zaśpiewać oraz radzą sobie z zadaniami rytmicznymi z wykorzystaniem instrumentów Orffa. Poznali rurki Bum Bum i uczą się na nich grać. Nawet zwykłe robienie łańcuchów choinkowych stało się okazją do mierzenia i porównywania długości. Dzieci doskonaliły swoją skoczność podczas gry w gumę, a jednocześnie utrwalały wiedzę o podstawowych figurach geometrycznych. Dla większości z nich było to pierwsze spotkania z dawną zabawą ich mam i babć. A to dopiero pierwsze trzy miesiące nauki!

Małgorzata Łapuć