Klasy 1a i 1b mają za sobą pierwszą lekcję muzealną.
Dzieci z kl.1a szukały odpowiedzi na pytania: Kim był legendarny król Artur i jego rycerze? Jaki ma związek z naszym miastem? Razem ze średniowiecznymi wojownikami udali się na wyprawę do czasów, gdzie Dwór Artusa tętnił życiem, a gdańszczanie zdobywali laury w rycerskich turniejach.
W Ratuszu Głównego Miasta uczniowie z kl.1b dowiedzieli się, czym jest herb i dlaczego przywiązujemy do niego tak wielkie znaczenie. Poznali dzieje herbu Gdańska i dramatyczne okoliczności, jakie towarzyszyły jego przemianom.

To była wspaniała i niezapomniana lekcja historii! Za miesiąc kolejna podróż w przeszłość.

Dziękujemy rodzicom: p.Teresie Cieślik i p.Miłoszowi Chojnickiemu za pomoc w opiece nad dziećmi podczas wycieczki.

Iwona Uciechowska, Małgorzata Łapuć