W tym roku nasza szkoła pierwszy raz przystąpiła do programu Złote Szkoły NBP, w ramach którego zrealizowaliśmy szereg działań. Prowadziliśmy lekcje z ekonomii, warsztaty uczniowskie oraz debaty. Rozmawialiśmy o pieniądzach na wielu przedmiotach: matematyce, fizyce, plastyce, religii, geografii, lekcjach z wychowawcą oraz w klasach 1-3. Dodatkowo, Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej 5 marca dla całej społeczności szkolnej przygotowała strefę gier i zabaw, mających na celu popularyzację wiedzy z zakresu polskiego złotego. Na korytarzu szkolnym, pod okiem uczniów 7b, odbywały się m.in.: ekonomiczna gra Prawda czy wyzwanie, krzyżówki, wykreślanki. Po wykonaniu zadań uczestnicy otrzymywali zdrapkę i mieli szansę na udział w loterii z atrakcyjnymi nagrodami. Z kolei 6 marca siódmoklasiści zorganizowali kiermasz ciast w ramach działania „Ekonomia w akcji”. Podczas przygotowań uczniowie wykorzystywali umiejętności matematyczne: opracowywali dokładną listę produktów, poniesiony koszt związany z ich zakupem oraz wyliczyli szacowany zysk ze sprzedaży. Na podstawie kosztorysu ustalili cennik. Kiermasz był prawdziwą lekcją ekonomii w praktyce i cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów. Było wesoło i smacznie.

Dziękujemy całej Drużynie Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej z kl. 7b: Agacie, Gai, Oldze, Aleksandrze, Edycie, Elenie, Mateuszowi, Tymonowi i Szymonowi oraz zaangażowanym nauczycielom za przybliżenie nam historii polskiego złotego oraz zadań Narodowego Banku Polskiego.