Odpowiadając na zaproszenie Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp., zgłosiliśmy naszych uczniów i nauczycieli do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie  pt. "Przerwa na czytanie". Wydarzenie odbywało się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek ph. #biblioteka.

Honorowy patronat nad akcją objęła Fundacja „ABCXXXI - Cała Polska czyta dzieciom”, Lubuski Kurator Oświaty, Ewa Rawa oraz Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, Jacek Wójcicki.

Celem akcji było m. in. promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży; pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcanie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

W naszej szkole wydarzenie to odbyło się w piątek, 10 maja na specjalnie zorganizowanych przez nauczycieli i wychowawców przerwach w zajęciach lekcyjnych. W tym czasie cała społeczność szkolna zagłębiła się w świecie literatury, czytając przyniesione przez siebie, ulubione książki. Najmłodszym czytały ich wychowawczynie oraz zaproszeni goście.

Marta Franaszczuk-Truszkowska