W ramach programu "Dobrze jemy ze szkołą na widelcu" przez cały rok szkolny 2018/2019 nauczyciele klas I-III regularnie prowadzili zajęcia edukacyjno-kulinarne ze swoimi uczniami. Omówiliśmy wiele ważnych zagadnień jak choćby zdrowe żywienie, zrównoważone rybołówstwo, choroby cywilizacyjne, źródła zdrowego jedzenia. Klasy przygotowywały plakaty, komiksy, a nawet krótkie scenki oraz filmy w zakresie omawianej tematyki. Jak już informowaliśmy wcześniej, nasza szkoła zajęła II miejsce w Polsce i otrzymała wiele wspaniałych nagród. Jednak dopiero we wrześniu, ubiegłoroczna klasa 1c z wychowawczynią p. Arletą Elwirską - wyróżniona przez organizatorów - mogła odebrać wspaniałą nagrodę jaką była wizyta w restauracji. Udaliśmy się do restauracji "Punkt" w Gdyni. Dzieci miały możliwość zadania pytań szefowi kuchni, przypomniały sobie podstawowe informacje dotyczące witamin oraz zjadły pyszny obiad. Było wspaniale! Bardzo dziękujemy organizatorom, pani Agnieszce Zawadzkiej, która przeprowadziła warsztaty w restauracji i zadbała, aby wszystko odbyło się zgodnie z planem oraz pani Dominice Kłopotek-Główczewskiej za piękne zdjęcia.
Szkolny koordynator programu "Dobrze jemy ze szkołą na widelcu"
Anna Krefta-Kowalczuk