W pierwszym tygodniu kwietnia odbywał się w naszej szkole Tydzień Zdrowia.
Na zajęciach z wychowawcą uczniowie obejrzeli film, na którym Pascal Brodnicki zachęca dzieci i młodzież do zdrowego trybu życia.  Wszystkie klasy w szczególny sposób korzystały z tradycyjnej przerwy na drugie  śniadanie  i celebrowały ten moment pod hasłem: „Wszyscy jemy ŚNIADANIE!”
Uczniowie uczestniczyli w rywalizacji, w której klasie najwięcej osób spożywa ten ważny posiłek. Organizatorzy uważają, że zwycięzcami są Ci, którzy dbają o zdrowie pamiętając o regularnym jedzeniu. Taki cel był rywalizacji. A zachęcały do tego prace uczniów głównie klas czwartych, które najliczniej wzięły udział w konkursie plastycznym na plakat pt.: „Po pierwsze śniadanie” (Wyniki podajemy poniżej)
Pamiętając, że Zdrowy Styl Życia, to nie tylko dobrze zbilansowana dieta, ale również aktywność fizyczna, cała społeczność szkolna mogła uczestniczyć w  Tanecznych Przerwach.

Działania  zrealizowane zostały w ramach Standardu I-go i III-go Ogólnopolskiego

Dziękujemy za aktywny udział i zapraszamy do kontynuacji prozdrowotnej postawy Programu Szkoły Promującej Zdrowia.
                                                                                                      Anna Pisowacka i Lucyna Cybula

Wyniki konkursu: