Finał gdańskiego etapu "Czwartków lekkoatletycznych"

Niecodziennie, bo w środę, Gdański Stadion Lekkoatletyczny gościł finalistów gdańskiego etapu „Czwartków Lekkoatletycznych” - akcji skierowanej do najmłodszych lekkoatletów.

Jak co roku, w maju organizator, którym od lat jest Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego, podsumowuje całoroczną rywalizację dzieci w podstawowych konkurencjach lekkoatletycznych. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zameldowali się na skoczniach, bieżniach i rzutniach. Przy licznej asyście trenerów, ale także rodziców i kolegów, wielu zawodników mogło sprawdzić swoje sportowe możliwości w bezpośredniej rywalizacji.

Uczestnicy wzięli udział w następujących konkurencjach lekkoatletycznych: skoku w dal, biegu na dystansie 60 metrów, biegu dystansie 300 metrów, biegu na dystansie 600 metrów oraz biegu na dystansie 1000 metrów, rzucie piłeczką palantową, pchnięciu kulą.
W 6 kategoriach uzależnionych od wieku jak i płci, gdańscy uczniowie rywalizowali podczas jesiennych i wiosennych startów. Najlepsi, którzy zaliczyli 5 startów, wystąpili w zawodach finałowych uzyskując przepustki do wielkiego finału Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi.

Po zakończeniu zawodów czołowi zawodnicy wszystkich konkurencji lekkoatletycznych zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami.

 

Na podstawie wyników uzyskanych we wszystkich startach zostanie powołana drużyna pod wodzą trenera – kierownika ekipy Krzysztofa Krysteckiego reprezentująca Gdańsk na łódzkiej arenie, gdzie zostanie rozegrany Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych.

Oto nasi medaliści (na zdjęciach w podanej kolejności), którzy reprezentować będą naszą szkołę i miasto Gdańsk na Finale Ogólnopolskim w Łodzi.

  • Hubert Rudowski 2m w biegu na 60 m i 3 m w skoku w dal
  • Wiktor Skup 2m w biegu na 60 m oraz 3m w skoku w dal
  • Gaja Zabielska 3m w biegu na 300 m
  • Maciej Kleidnist 1m w rzucie piłeczka palantową oraz 1m w biegu na 300 m
  • Mikołaj Mańkowski 1m w skoku w dal
  • Kuba Kieliszczyk 2m w biegu na 300 m
  • Łukasz Miecznikowski 3m w biegu na 300 m
  • Pozostali nasi uczniowi, którzy uczestniczyli w zawodach to:

Piotr Kowalski, Nina Petrykowska, Maria Mańkowska, Liwia Chęć, Pola Petrykowska, Iga Kutczyńska, Aleks Brodowski.

Trenerzy Krzysztof Krystecki oraz Hubert Mosiejko.