FINALISTA KONKURSU MATEMATYCZNEGO „LIGA MATEMATYCZNA”

Z przyjemnością ogłaszamy, że uczeń klasy Vb – Tymon Lewandowski został Finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Liga Matematyczna im. Zdzisława Matuskiego w Słupsku.

Organizatorem konkursu jest Instytut Nauk Ścisłych i Technicznych Akademii Pomorskiej w Słupsku. Konkurs ten jest przeznaczony dla uczniów wytrwałych, uzdolnionych miłośników królowej nauk – MATEMATYKI. Wszystkich, którzy chcieli sprawdzić, jak wielką przyjemność daje rozwiązywanie ciekawych zadań i intrygujących zagadek logicznych, chcących spędzić czas twórczo, rozwijać intuicję matematyczną mogli przystąpić do tego zaciętego współzawodnictwa. Rywalizacja była podzielona na trzy etapy: szkolny (5 zadań do rozwiązania w październiku, listopadzie oraz grudniu), półfinału oraz finału.

Składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.