Laureaci Wielkiego Maratonu Czytelniczego 2018/2019 - Szkoła Podstawowa nr 80 im. Budowniczych Portu Północnego

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10 w Gdańsku
Przedszkole nr 62

W czwartek, 9 maja 2019 r. grupa uczniów z naszej szkoły, uczestników Wielkiego Maratonu Czytelniczego, udała się do Europejskiego Centrum Solidarności. Celem wyjazdu był udział w uroczystej gali z okazji wręczenia nagród finalistom, laureatom i osobom wyróżnionym w konkursie. W tym roku szkolnym nagrody otrzymali:

1. Edyta Korduła z klasy 2b

2. Bartłomiej Starosta z klasy 5a

3. Amelia Fiertek z klasy 5e

4. Barbara Hennig z klasy 5e

5. Maria Król z klasy 6b

6. Gabriela Szostak z klasy 7b

Pozostali uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!

Galę rozdania nagród uświetniły występy dzieci oraz wizyty autorów książek. Jednym z gości honorowych był p. Andrzej Perepeczko, autor książek żeglarsko-podróżniczych o Dzikiej Mrówce, z których kilka posiadamy w naszej bibliotece
z autografem Autora.

Zapraszamy do kolejnych zmagań czytelniczych w przyszłym roku szkolnym.

Ewa Sałbut