Tegoroczna edycja WMC dla szkół podstawowych została przeprowadzona na trzech poziomach wiekowych: klasom II-III przyświecało hasło „Spotkacie nowych przyjaciół”, klasy IV-VI współzawodniczyły w myśl sentencji „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca”, a dla klas najstarszych przebiegała pod hasłem „W lustrze książki”.

Tak jak w latach ubiegłych, w tym roku również nasi uczniowie zakończyli swój udział w WMC z sukcesem. W klasach starszych tytuły FINALISTÓW otrzymali: Amelia Fiertek z klasy 6e oraz Bartłomiej Starosta z klasy 6a, a Wiktoria Wiertel z klasy 7a otrzymała WYRÓŻNIENIE. Wśród uczniów młodszych Edyta Korduła z klasy 3b została wyróżniona za największą ilość punktów uzyskanych w szkole na poziomie swojej grupy wiekowej.

Nagrody książkowe dla zwycięskich Maratończyków ufundowało Miasto Gdańsk. O terminie i sposobie wręczenia nagród oraz dyplomów uczniowie i ich opiekunowie zostaną poinformowani w najbliższym czasie.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom!

Zapraszamy do udziału w następnej edycji WMC w przyszłym roku.