22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Tego dnia, ludzie na całym świecie jednoczą się w swoich działaniach i staraniach, aby poprawić stan czystości naszej błękitnej planety i niwelować skutki bardzo szkodliwych działań, które codziennie na całym świecie mają miejsce.

Nasza szkoła również włącza się do takich działań, aby uświadomić wszystkim, że tak naprawdę, każdy może przyczynić się do poprawy jakości życia na naszym globie. Wystarczy się dobrze rozejrzeć i zastanowić, co możemy zrobić, aby poprawić stan przyrody.

Dzieci w klasach 0-3 obejrzały prezentacje multimedialne na temat ekologii i sortowania śmieci. Najmłodsi dowiedzieli się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Klasy 3a i 3b wybrały się do kina Helios na seans filmowy "Podróż do krainy jutra", który poprzedziła prelekcja pt. „Szczęśliwa planeta - jak o nią dbać?”

W czasie zajęć lekcyjnych uczniowie przygotowali plakaty zachęcające do dbania o środowisko naturalne. Ozdobiły one drzwi sal lekcyjnych.

MSU