Są różne, białe, czarne, pręgowane, rude, rasowe, dachowce, lecz łączy je to, że wszystkie mruczą, łaszą się i miauczą. Kto? Oczywiście koty… Już od sześciu lat w Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Tradycja tego święta wywodzi się ze starożytnego Rzymu, gdzie miłośnicy kotów spotykali się 17 lutego, aby oddać cześć tym niezwykłym zwierzętom. W naszej szkole kolejny raz obchodziliśmy to wyjątkowe święto. A działo się wiele.
Między innymi oglądaliśmy bajki z kotkami w roli głównej, rozwiązywaliśmy krzyżówki i quizy oraz wykonywaliśmy prace plastyczne o kociej tematyce. Ten dzień, sprawił naszym uczniom wiele radości. Na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci i rozbudzi w nich wrażliwość na dobro i niesienie pomocy naszym kocim przyjaciołom.
                                                                                                                                                                                                                                                                                             MSU

dz-247123.jpg