14 i 25 stycznia 2019 młodzież szkoły uczestniczyła w zajęciach warsztatowych z chemii z elementami pokazowymi, w oparciu o metodę eksperymentowania zwaną Small - Scale Chemistry – SSC. Ta innowacyjna technika SSC pozwala na zastępowanie typowego sprzętu laboratoryjnego przedmiotami używanymi w gospodarstwie domowym a klasycznych odczynników substancjami „domowej chemii”.

Uczniowie klas VII-VIII mieli okazję samodzielnie wykonywać bezpieczne i proste doświadczenia z zakresu chemii nieorganicznej i organicznej ( efektowne gazy- otrzymywanie i identyfikacja; sole- analiza jakościowa; rozdzielanie mieszanin; węglowodory- otrzymywanie i identyfikacja) pod czujnym okiem prowadzących: Krzysztofa Warzochy i Krystiana Ogeniewskiego, pracowników Centrum Chemii w Małej Skali przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Karina Bołkowska