Choć dinozaury dawno już wyginęły, to nie przestają nas fascynować, bo któż by nie chciał przenieść się w czasy prehistoryczne, kiedy one żyły, a ziemia była wielką, zieloną puszczą.

Niestety, pozostaje nam jedynie podróż w krainę fantazji za sprawą filmów, programów naukowych, książek czy portali internetowych. Zapewne wiele sekretów związanych z życiem dinozaurów zostanie już tajemnicą na zawsze. Nam pozostają tylko informacje, które w oparciu o naukowe tezy, wyjaśniają paleontolodzy jak żyły i wyglądały te największe i najgroźniejsze zwierzęta na ziemi.

Dzień Dinozaura obchodzony 26 lutego w naszej szkole miał na celu przypomnienie o istnieniu tych wyjątkowych stworzeń, ich zwyczajach i środowisku, w jakim żyły. Nasi mali odkrywcy przyrody klas 0-3 uczyli się o gadach, klimacie, krajobrazie oraz roślinności minionych lat. Uczniowie poznali historię dinozaurów, dowiedzieli się, kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Z wielkim zainteresowaniem oglądali ilustracje i słuchali ciekawostek o dinozaurach oraz tworzyli ciekawe prace plastyczne.