Za nami Dzień Tumbo - dzień solidarności z dziećmi i młodzieżą pogrążonych w żałobie. Pomarańczowy Słonik Tumbo to postać z bajki dla dzieci opowiadającej o stracie, żałobie i sposobach radzenia sobie z emocjami, kiedy umiera nam ktoś bliski. Jest maskotką i symbolem Funduszu Dzieci Osieroconych, który od 2006 roku działa przy Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku. To jego imieniem Fundacja nazwała obchodzony 21 listopada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To dzień, w którym poruszamy bardzo trudny temat - odchodzenia bliskiej osoby.

Szukaliśmy sposobu na udzielenie pomocy i wsparcia rówieśnikowi w żałobie. Pomogły nam w tym piękne i wzruszające Bajki Plasterek. To dzień pełen wzruszeń i zadumy, ale również dzień, kiedy razem bawimy się, wspieramy akcje charytatywne.

Szczególne podziękowania należą się wszystkim cudownym rodzicom, babciom i uczniom, którzy znaleźli czas na upieczenie przepysznych ciast, nauczycielom i uczniom, dzięki którym mogliśmy skosztować tych pyszności oraz nauczycielom świetlicy - organizatorom  loterii fantowej.

Wszystkie fundusze zebrane do "Tumbowej" puszki zostały przeznaczone dla dzieci osieroconych. DZIĘKUJEMY!