Dnia 8 marca w klasie 7b w ramach podsumowania udziału w programie Złote Szkoły NBP koordynatorka projektu Monika Miotk zorganizowała autorską lekcję w formie escape room. Warsztaty miały charakter interdyscyplinarny. Pojawiły się zagadnienia z chemii, fizyki, matematyki, historii (pieniądza), języka polskiego i geografii.

Podczas rozwiązywania zadań uczniowie mogli wykazać się: sprawnym wykonywaniem rachunków pamięciowych, rozwiązywaniem równań, umiejętnością kodowania, posługiwania się aplikacją do skanowania QR kodów i platformą genial.ly oraz znajomością pojęć z zakresu ekonomii. Nie zabrakło zadań polegających na rozpoznaniu władców na banknotach, pytań dotyczących wiedzy na temat Narodowego Banku Polskiego, a także znajomości pojęć: barter, płacidło, lokata, mennica, kursy walut, emisja pieniądza, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych.

Duże emocje wywołały eksperymenty dotyczące przewodnictwa prądu, światła UV oraz wykrywania skrobi. Wszystkie aktywności wymagały od uczniów współpracy.  Celem było odszyfrowanie kodu do kłódki i otwarcie skrzynki ze skarbem. 45 minut upłynęło uczestnikom bardzo szybko, a siódmoklasiści bawili się świetnie.