W roku szkolnym 2019/2010 nasza szkoła bierze udział w pilotażowym projekcie FitKlasa, zorganizowanym przez Miasto Gdańsk, Ośrodek Promocji Zdrowa, AWFiS Gdańsk i Akademię Medyczną.
FitKlasa to zajęcia prowadzone w taki sposób, by dzieci podczas zajęć wykonywały długo intensywne ćwiczenia. Kształtują one sprawność krążeniowo-oddechową, a tym samym obniżają ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, a także korygują prawidłową postawę ciała.
Na zajęcia FitKlasy uczęszczają wszyscy uczniowie klas 0-3. Zajęcia bardzo się podobają uczniom i chętnie w nich uczestniczą. Potwierdzają to również przeprowadzone wśród uczniów ankiety.

Dagmara Puzinowska

Link do konferencji prezydent miasta Gdańsk w sprawie FitKlasy z dnia 04.02.2020