W dniach 7 i 8 października w Parku im. Jana Pawła II odbyły się Mistrzostwa Gdańska w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. Zawody odbywały się w ramach rywalizacji Gdańskich Igrzysk Dzieci z roczników 2008 i młodsi oraz Gdańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej z roczników 2006 – 2007.

W zawodach startowała reprezentacja naszych uczennic i uczniów, w sumie cztery zespoły po dwa dziewcząt i chłopców. Najlepiej spisała się drużyna najstarszych dziewcząt, która zajęła drugie miejsce i wywalczyła tytuł Wicemistrzyń Gdańska. Warto przypomnieć, że dziewczęta po raz czwarty z rzędu stają na podium: dwa razy zdobyły złote medale i dwa razy srebrne. Oto skład naszych lekkoatletek:

Ola Szewalje, Ola Woźniak, Zuzia Być, Dobrusia Sachse, Kasia Korolkiewicz, Otylia Sarnacka, Lila Wołyniec, Daria Dulska i Julia Jefimik. Trenerzy Krzysztof Krystecki i Hubert Mosiejko.

Bardzo udanie spisali się też nasi chłopcy, którzy w obu kategoriach wiekowych wywalczyli brązowe medale.