Po omówieniu lektury szkolnej „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą” Agnieszki Frączek klasa 3a postanowiła usystematyzować zdobytą wiedzę za pomocą własnoręcznie wykonanych lapbooków. Prace nad tym sposobem utrwalenia i prezentacji książki wymagały jedynie kilku dobrych pomysłów, zręczności manualnej i odrobiny cierpliwości. Najpierw uczniowie przygotowali bazę lapbooka, następnie opracowali materiał tekstowy oraz wykonali małe książeczki do prezentowania informacji. Najczęściej na jednej kurtynce znalazły się informacje opisujące głównego bohatera Juliana Tuwima. Po drugiej stronie zamieszczona została notatka biograficzna o autorce książki. Centralne miejsce zajęła krzyżówka, quiz lub ciekawostki. Tworzenie lapbooków to świetna zabawa.