Lektury WMC 2020/21 PAŹDZIERNIK 2020 r.

Lektura dla klas 2-3

„Spotkacie Nowych Przyjaciół” dla uczniów klas II -III szkół podstawowych Czerwińska-Rydel, Słońcem na papierze. Wesoła opowieść o Kornelu Makuszyńskim     UWAGA! Książka wyszła też pod tytułem: Słońcem na papierze. Niezwykłe losy Kornela Makuszyńskiego (identyczna treść).

Uwaga!

W związku z wielkimi problemami związanymi ze zdobyciem lektury "Słońcem na papierze" (brakiem w księgarniach i bibliotekach) organizatorzy Maratonu postanowili dołączyć do listy lektur "Dzieci pana Astronoma" Wandy Chotomskiej. Pozycja ta będzie alternatywą dla "Słońcem na papierze". Dzieci, które nie mają możliwości przeczytania książki Anny Czerwińskiej-Rydel, mogą przeczytać książkę Wandy Chotomskiej.

Lektura dla klas 4-6

Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych

1. Bąkiewicz, K. Szymeczko, P. Wakuła, Piastowskie orły. 10 opowiadań z czasów Piastów

Lektura dla klas 7-8