10 listopada to Międzynarodowy Dzień Jeża, czyli święto kłujących ssaków. Jeże towarzyszą nam od najmłodszych lat dzieciństwa w bajkach, wierszach, książeczkach, dlatego nasza szkolna społeczność włączyła się w obchody tego nietypowego święta. Celem obchodów było przypomnienie dzieciom, iż jeże to zwierzęta chronione.

Uczniowie klas 0-3 miały okazję poszerzyć wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy. Dowiedziały się również, na jak długo zapadają w sen zimowy. Ponadto wykonały jeżyki różnymi technikami plastycznymi, które ozdobiły według własnego pomysłu, a także śpiewały piosenki i oglądały bajki. Dzień Jeża spędziliśmy bardzo miło i sympatycznie.