Wiosnę czas zacząć. Takie hasło przyświecało młodym sportowcom, którzy 17 kwietnia w Parku im. Jana Pawła II przez dwa dni rywalizowali w ramach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży w drużynowych biegach przełajowych. W 6 kategoriach i 3 grupach wiekowych pobiegli uczniowie gdańskich szkół, aby wyłonić Mistrzów Gdańska.

Zawodnicy zmagali się nie tylko z dystansem, który dla poszczególnych kategorii wynosił od 800 metrów w Igrzyskach Dzieci dziewcząt aż do 1800 w Licealiadzie chłopców, ale także reprezentantami innych ekip. Każdy zawodnik drużyny liczącej 5 chłopców lub dziewcząt swoim wynikiem zbierał punkty dla swojego zespołu.

Pierwszego dnia rywalizowały dziewczęta. W dziewczęcej rywalizacji w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej złote medale i tytuł Mistrzyń Gdańska wywalczyły dziewczęta ze sportowej Szkoły Podstawowej nr 75. Srebrne medale uzyskały reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 80, a brązowe krążki zawisły na piersiach zawodniczek Szkoły Podstawowej nr 8.

Oto skład naszej drużyny:

Maria Sachse, Zofia Sachse, Nina Petrykowska, Antonina Olszówka, Jagoda Jelitto, Maja Rutkiewicz oraz trener Krzysztof Krystecki.

Czołowe drużyny Mistrzostw Gdańska zostały uhonorowane pucharami, medalami oraz pamiątkowym dyplomami. Wszystkim uczestnikom dwudniowych zmagań w Parku im. Jana Pawła II serdecznie dziękujemy za podjętą rywalizację.

Nasze srebrne dziewczęta uzyskały awans do Finału wojewódzkiego, w którym po zaciętej walce na bezdrożach Gdyni Witomino rywalizując z dziewczętami z osiemnastu najlepszych powiatów województwa pomorskiego zajęły bardzo dobre 6 miejsce.

Oto skład naszej drużyny:

Maria Sachse, Zofia Sachse, Lena Marczuk, Izabela Jastrzębska, Jagoda Jelitto, Kinga Weryk, Anna Paczkowska oraz trener Krzysztof Krystecki i Hubert Mosiejko.

Gratulacje dla zespołu i trenerów.