W dniach 27 i 29 września w Parku im. Jana Pawła II odbyły się Mistrzostwa Gdańska w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. Zawody odbywały się w ramach rywalizacji Gdańskich Igrzysk Dzieci z roczników 2010 i młodsi oraz Gdańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej z roczników 2008 – 2009.

Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpiło ponad 400 dziewcząt reprezentujących 53 placówki oświatowe, a drugiego dnia ponad 300 chłopców z 46 szkół. Każda zespół składał się z ośmiu zawodniczek i zawodników i miał do pokonania 8 okrążeń po 1100 metrów (chłopcy rocznik 2008 i 2009), 900 metrów ( dziewczęta rocznik 2008 i 2009), 800 metrów (chłopcy rocznik 2010 i młodsi), 600 metrów (dziewczęta rocznik 2010 i młodsi)

W zawodach startowała reprezentacja naszych uczennic i uczniów, w sumie cztery zespoły po dwa dziewcząt i chłopców. Najlepiej spisała się drużyna najstarszych dziewcząt, która zajęła trzecie miejsce zdobywając brązowe medale. Warto przypomnieć, że Nasza dziewczęca reprezentacja po raz piąty w ciągu ostatnich sześciu lat stawała na podium: dwa razy zdobyła złote medale, dwa razy srebrne oraz raz brązowe medale

Oto skład naszych medalistek:

Maja Rutkiewicz, Antonina Olszówka, Kinga Weryk, Lena Marczuk, Hania Alisz, Basia Krzemińska, Ania Paczkowska, Jagoda Jelitto oraz trenerzy Krzysztof Krystecki i Hubert Mosiejko.

Nasze pozostały zespoły zajęły kolejno:

Najmłodsi chłopcy 5 miejsce

Najstarsi chłopcy 9 miejsce.

Najmłodsze dziewczęta 10 miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.