Mistrzostwa Gdańska w Sztafetowych Biegach Przełajowych

W tym roku szkolnym sztafetowe biegi przełajowe rozegrane zostały w dniach 26 i 27 września w Parku im. Jana Pawła II. Tym samym rozpoczął się sportowy rok 2023 – 2024 bowiem popularne sztafety, zainaugurowały kolejną edycję Gdańskiej Olimpiady Młodzieży. Jak co roku organizatorem zmagań dzieci i młodzieży na terenie naszego miasta jest Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego.

Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpiło ponad 500 dziewcząt reprezentujących 53 szkoły, a w śród nich dwie drużyny z naszej szkoły. Dziewczęta miały do pokonania dystans 6x1000m. Dziewczęta z klas VI i młodszych zajęły 15 miejsce, dziewczęta z klas VII I VIII zajęły ósme miejsce.

Drugiego dnia do rywalizacji przystąpiło ponad 500 uczestników z 62 szkół Najpierw w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej wystartowali uczniowie klas VII i VIII. Najlepiej z dystansem 6 x 1100 metrów poradzili sobie uczniowie naszej szkoły, którzy od pierwszej zmiany objęli prowadzenie i nie oddali go do końca rywalizacji. Tym samym zostali Mistrzami Gdańska. W nagrodę otrzymali pamiątkowe medale, puchar oraz dyplom. Teraz przed naszą reprezentacją kolejne wyzwanie – Finał wojewódzki, który odbędzie się 20 października w Gdyni Chwarzno.