W czwartek, 29 września w bibliotece szkolnej obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Został on ustanowiony 21 lat temu w rocznicę urodzin  JANINY PORAZIŃSKIEJ – znanej autorki, tłumaczki i współzałożycielki popularnego czasopisma „Płomyk".

Tego dnia panie bibliotekarki przeprowadziły imprezę czytelniczą, odwiedzając wszystkie dzieci z klas 1-3 oraz maluchy z grupy przedszkolnej. W krótkiej prezentacji multimedialnej przedstawiły sylwetkę pisarki oraz książki jej autorstwa dostępne w bibliotece szkolnej. Dzieci wysłuchały fragmentu opowieści „Pamiętnik Czarnego Noska” oraz poznały wiersz „Na Wojtusia” Na zakończenie imprezy zostały zapoznane z zasadami konkursu dla chętnych czytelników na portret misia i jego rymowankę oraz zaproszone do odwiedzenia wystawy okolicznościowej w bibliotece.