W październiku, zgodnie z ustalonym obyczajem, w bibliotece szkolnej odbyła się ważna uroczystość – Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Podczas imprezy pierwszoklasiści rozwiązywali zagadki na temat książek i czytania oraz obejrzeli przykłady „mody książkowej”. Wysłuchali też pięknego wiersza zachęcającego do dbania o swoje zbiory. Następnie zostali zaznajomieni z zasadami korzystania z biblioteki i poznali bogatą ofertę książek do wypożyczenia.

W dalszej części spotkania każdy uczeń, składając uroczyste przyrzeczenie, został przyjęty do grona czytelników biblioteki i uzyskał tytuł „przyjaciela książki”. Na potwierdzenie tego zdarzenia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Mamy nadzieję, że od tej chwili będą częstymi gośćmi w naszej szkolnej bibliotece.