W ostatnich dniach listopada 2019 r. uczniowie trzech klas pierwszych wzięli udział w uroczystości Pasowania na czytelników. Podczas tej wyjątkowej imprezy dzieci rozwiązywały zagadki, w których występują bohaterowie znanych bajek, poznali zjawisko „mody książkowej” oraz wysłuchali najpiękniejszych wierszy o książkach i bibliotece. Rozmawiali z paniami bibliotekarkami na temat zbiorów zgromadzonych w wypożyczalni oraz zasad korzystania z biblioteki i szanowania wypożyczanych woluminów. Następnie, w uroczystej atmosferze, złożyli ślubowanie, a po nim zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej oraz mianowani „przyjaciółmi książek”. Na zakończenie uroczystości otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książek i po raz pierwszy samodzielnie wypożyczyli wybrane lektury.

Nauczyciele biblioteki