Zajęcia prowadził dla nas pan Bartek i pan Łukasz. Codziennie rano braliśmy udział w niemal wszystkich zajęciach jakie odbywają się w ciągu roku u Podróżników. Panowie między innymi czytali nam bajki, bawili się razem z Nami w różne zabawy, organizowali dla Nas kreatywne zajęcia plastyczne oraz quizy wiedzy. Popołudniami zabawy na sali gimnastycznej oraz na x-boxie. W świetlicy nauka programowania z robotem „PHOTON” oraz z grą edukacyjną „Scootie-Go!”. Gry planszowe oraz układanie puzzli, a dla naprawdę zmęczonych po całym dniu atrakcji – bajka.

Każdego dnia jechaliśmy w jakieś ciekawe i fajne miejsce w Gdańsku.

W poniedziałek bawiliśmy się w „Loopy’s World”, mieliśmy pyszny poczęstunek oraz braliśmy udział w warsztatach „Jak pracuje nasze ciało”.

We wtorek tramwajem pojechaliśmy do Ośrodku Kultury Morskiej W Gdańsku, gdzie świetnie bawiliśmy się na wystawie interaktywnej o tematyce marynistycznej. Podczas spaceru ul. Długą, Pan Bartek opowiedział nam legendę na temat herbu Gdańska „Gdańskie lwy”. W drodze powrotnej pośród przepięknych gdańskich kamieniczek kolejna legenda o kamiennych dekoracjach na kamieniczkach i dookoła nich „Stolemowe dary dla Gdańska”. Do drodze wstąpiliśmy do Bazyliki Mariackiej i zapaliliśmy świeczkę dla Pana Prezydenta Adamowicza.

W środę kolejna podróż gdańską komunikacją miejską do Gdańskiej Szkoły Artystycznej na zajęcia teatralne oraz ceramiczne. Na miejscu zostaliśmy podzieleni na 2 grupy. Pierwsza grupa poszła z panem Bartkiem na ciekawe zajęcia teatralne, gdzie ćwiczyliśmy mimikę twarzy oraz musieliśmy odegrać krótkie scenki. Druga grupa z panem Łukaszem lepiła w glinie. Każdy z nas ulepił dla siebie coś fajnego. Po godzince Nasze grupy się wymieniły, a zabawa była wyśmienita.

Czwartek był dniem kultury, mianowicie w Teatrze Miniatura obejrzeliśmy spektakl „Bajki Robotów”. W teatrze wiadomo, trzeba zachowywać się kulturalnie, ale jak się okazało w trakcie występu, my jako widzowie zostaliśmy poproszeni do czynnego udziału w występie i wspólnie z aktorami ułożyliśmy wiersz.

Piątek choć ostatni dzień to dość intensywny, aż dwa wyjścia jednego dnia. Rano poszliśmy spacerkiem do kina Helios na bajkę „Jak wytresować smoka 3”. Przed seansem wzięliśmy udział w zajęciach z udziałem funkcjonariuszy gdańskiej policji. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda dzień z życia policjanta i stwierdziliśmy, że jest to bardzo ciekawa praca. Po obiedzie wizyta w kręgielni „Soprano”. 6 torów wszystkie dla nas, więc każdy nagrał się do woli, a w międzyczasie mieliśmy poczęstunek – pizza!

Cały tydzień był idealny, szkoda tylko, że tam szybko minął.