Nasza szkoła włączyła się w obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. Od 2 do 6 grudnia, we wspópracy z Polskim Towarzystwem Dysleksji, podjęła szereg działań, pod hasłem "Nauczyciel bliżej ucznia z dysleksją". Uczniowie klas IV - VIII zapoznali się z przygotowaną przez terapeutę szkolnego prezentacją o Sławnych Dyslektykach na Świecie, która była wyeksponowana na holu szkoły. Na zajęciach z terapii pedagogicznej i z pedagogiem szkolnym i nauczycielami na lekcji układali krzyżówki. Zaś podczas przerw aktywnie wykonywali ćwiczenia doskonalące umiejętność czytania, pisania oraz utrwalali pisownię wyrazów z trudnością ortograficzną. Klasy młodsze pod opieką wychowawców każdego dnia podejmowały nowe zadania. Miały okazję m.in. doskonalić koncentrację, spostrzegawczość, kaligrafię i grafomotorykę. Czytały wyrazy z trudnością ortograficzną ze słowników, przedstawiały je na ilustracji bądż tworzyły zakładki do książek. Poza tym miały okazję uczestniczyć w zajęciach z terapii ręki. Warto wspomnieć, że w naszej szkole działa Klub Ortograffiti znajdujący się w sali 201 prowadzony przez terapeutę szkolnego p.Iwonę Trojak, gdzie uczęszczają uczniowie z problemami dysleksji. Poza tym z dziećmi pracuje zespół nauczycieli - specjalistów, czyli pedagog, psycholog, logopeda. Nasza szkoła jest przyjazna dla uczniów z dysleksją!

Iwona Trojak