Nasi najmłodsi uczniowie gościli u siebie japoński papierowy teatrzyk kamishibai. Jego szerokie możliwości sprawiają, że służy on celom edukacyjnym, wychowawczym i terapeutycznym. Z jego pomocą można bowiem wprowadzić dowolne treści wynikające z aktualnych potrzeb odbiorców, dostosowane do ich możliwości percepcyjnych.

W ostatnich tygodniach dzieci poznały „Bajkę o złotym jajku”, z której dowiedziały się, że posiadanie przyjaciół jest cenniejsze niż bycie bogatym. Wysłuchały też historii o Księciu Husajnie i latającym dywanie. Dzięki niej zrozumiały, jak ważna w życiu jest współpraca z innymi ludźmi. Spodobała im się również opowieść „Podspodek”, pokazująca, że nie wygląd człowieka liczy się najbardziej, ale to, co ma w sercu.

M.Franaszczuk-Truszkowska