Dzisiejszy dzień był w naszej szkole niezwykły. Obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Idea wspomnianych obchodów, została zapoczątkowana na konferencji ekologicznej we Florencji w 1931 roku. Od tamtej pory wszystkie zwierzęta co roku obchodzą swój dzień. Obchody tego dnia mają na celu przypomnienie i uświadomienie, iż zwierzęta podobnie jak ludzie mają swoje prawa, m.in. do wolności, opieki czy dobrego traktowania, a poza tym mają za zadanie zmobilizować do zmiany niewłaściwych zachowań wobec naszych mniejszych przyjaciół. Uczniowie klas 0-3 przynieśli swoje ulubione zwierzątka, które umilały w tym dniu zajęcia lekcyjne. Poza tym słuchały bajek o zwierzętach, śpiewały piosenki, oglądały filmy edukacyjne i zdjęcia, rozmawiały o swoich pupilach, a także gatunkach zwierząt, którym grozi wyginięcie, rozwiązywały krzyżówki, rebusy i układały puzzle. Światowy Dzień Zwierząt spędziliśmy we wspaniałej atmosferze.