W ubiegłym tygodniu, w dniach 9-13 maja nasza biblioteka szkolna wzięła udział w obchodach Tygodnia Bibliotek, odbywającego się pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. W tych dniach miały miejsce różne wydarzenia nawiązujące do tematu przewodniego. Zorganizowano m.in. wystawę książek podróżniczych i atlasów oraz cieszącą się dużym powodzeniem akcję bookcrossingu, jak również wystawę okładek książek zaprojektowanych przez uczniów z różnych klas pod kierunkiem nauczycielki plastyki, p. Eweliny Wachowiak. Przeprowadzono też ankietę skierowaną do uczniów nt. „Tu czytam” – miejscami najczęściej wybieranymi do spędzania czasu na lekturze okazały się: łóżko (31%) oraz kanapa (22%), wśród odpowiedzi pojawiła się nawet opcja „na huśtawce”. W tym tygodniu do biblioteki trafiły również pierwsze egzemplarze książek w języku ukraińskim.

Z przyjemnością w przyszłym roku weźmiemy udział w kolejnych obchodach Tygodnia Bibliotek.