Klasy 1-3 w tym roku szkolnym przystąpiły do realizacji projektów zaproponowanych przez Uniwersytet Dzieci. Zajęcia oparte są na Metodzie Pytań i Doświadczeń powstałej we współpracy z naukowcami i ekspertami. Jej najważniejszym założeniem jest rozbudzanie u dzieci ciekawości, która potęguje chęć poznawania inspirującego świata nauki i odkrywania własnych pasji. Metoda ta uczy pracować projektowo oraz rozwija myślenie naukowe, oparte na stawianiu pytań, planowaniu procesu badawczego i wyciąganiu wniosków z przeprowadzonych doświadczeń.

Poszczególne klasy będą zgłębiać następujące tematy:
1a - „Mali detektywi. Jakie tajemnice kryje świat wokół nas?”, 1b – "Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?",
2a – „Mali detektywi. Jakie tajemnice kryje świat wokół nas?”, 2b – „ Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?”, 2c – „Jak odczytywać emocje?”,
3a – „W kosmos z klasą. Jakie tajemnice kryje wszechświat?”, 3b – „ Ekologia. Jak chronić środowisko?”, 3c – „Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży?".