JESTEŚMY Z WAS DUMNI - GRZESIU I JULIO!

DZIECI PRZYKŁADEM DLA DOROSŁYCH!

Jesteśmy dumni z postawy naszego ucznia Grzesia Kleina z klasy 5B i jego koleżanki Julii, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 5.

Dzieci wyprowadzają swoje pieski na spacer. W dniu wczorajszym pies jakiejś pani złapał mewę i złamał jej skrzydło. Właścicielka czworonoga nie udzieliła pomocy ptakowi i oddaliła się z miejsca zdarzenia. Grześ natomiast zachował się tak, jak powinien każdy, tym bardziej dorosły. Złapał ptaka, schował go pod balkonem jednego z przydomowych ogródków, aby nie dopadł go inny pies lub koty. Po powrocie z pracy Julia poprosiła swoją mamę, by zawiozła ptaka do lekarza i zadzwoniła po Grzesia. Grześ złapał mewę w ręcznik i wsadził do kartonu. Ptak bardzo się bronił. Grześ jednak dzielnie trzymał go w nim. Dzieci pod opieką mamy Julii dotarły do weterynarza, gdzie ptak będzie miał operowane skrzydło, potem pojedzie do fundacji "Ostoja", gdzie będzie rehabilitowany i wypuszczony na wolność.

Grzesiu i Julio, jeteście dla nas wzorem do naśladowania!

Dziękujemy również mamie Julii za udzieloną dzieciom pomoc.