Nasz sportowe osiągnięcia w okresie 2021/22 - Szkoła Podstawowa nr 80 im. Budowniczych Portu Północnego

NASZE SPORTOWE OSIĄGNIĘCIA W I OKRESIE ROKU SZKOLNEGO 2021/22

Rozdano medale podczas Halowych Mistrzostw Gdańskich Szkół w Lekkoatletyce

Kolejny raz dzieci i młodzież z gdańskich szkół podstawowych spotkały się w Hali Lekkoatletycznej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, aby rywalizować podczas Halowych Mistrzostw Gdańskich Szkół w Lekkoatletyce.

W przededniu Mikołajek, 4 grudnia br. kolejny raz dzieci i młodzież z gdańskich szkół podstawowych spotkały się w Hali Lekkoatletycznej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, aby rywalizować podczas Halowych Mistrzostw Gdańskich Szkół w Lekkoatletyce. Istnieje wiele powodów, dla których co roku ta grudniowa halowa impreza gromadzi młodych lekkoatletów.

Celem zawodów była popularyzacja i upowszechnianie lekkoatletyki jako zdrowej i najprostszej formy aktywnego wypoczynku wśród dzieci i młodzieży szkół podstawowych, oraz zachęcenie najzdolniejszych do podjęcia zajęć treningowych w tej dyscyplinie.

W zawodach wzięły udział zarówno dziewczęta jak i chłopcy, którzy podzieleni zostali na 3 kategorie wiekowe: rocznik 2007 – 2008, rocznik 2009 – 2010, rocznik 2011 i młodsi. Uczestnicy rywalizowali              w 3 konkurencjach lekkoatletycznych. Chłopcy w skoku w dal i biegach na dystansie 60 i 1000 m. W kategorii dziewcząt w zamian za 1000 metrów uczestniczki pobiegły na dystansie 600 metrów.

Po zakończeniu każdej konkurencji lekkoatletycznej następowała uroczysta dekoracja. Każdy z medalistów otrzymał z rąk organizatora – Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego -  pamiątkowe medale oraz akcesoria sportowe przydatne podczas treningów młodych lekkoatletów (bidony, kominy, plecaki). 

Bardzo dobrze spisała się nasza lekkoatletyczna reprezentacja zdobywając kilka medali.

Gaja Zabielska 1m w biegu na 60m oraz 2 m w skoku w dal

Mateusz Behla 2m w skoku w dal oraz 3m w biegu na 60m

Mikołaj Mańkowski 2m w skoku w dal

Kuba Kieliszczyk 3m w biegu na 1000 m

Sebastian Robaczewski 3m w skoku w dal.

Oto pozostały skład naszej reprezentacji:

Maria Mańkowska, Agata Boczoń, Hania Gaweł, Nina Petrykowska, Hubert Rudowski oraz trener Krzysztof Krystecki

Serdecznie gratulujemy!

Złote medalistki w tenisie stołowym.

W  dniu 24 listopada  w Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego rozgrywano turniej o Drużynowe Mistrzostwo Gdańska w Tenisie Stołowym. Do turniejowych zmagań przystąpiło 34 drużyn w trzech kategoriach wiekowych. Oczywiście w każdej kategorii oddzielnie rywalizowali dziewczęta i chłopcy.

Wyśmienicie zaprezentowały się nasz uczennice z klasy 8c Zuzanna Parafianowicz oraz Emilia Kowal, które zdobyły złote medale oraz tytuł Mistrzyń Gdańska. Wynik ten przyczynił się do awansu na Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzież Szkolnej, który odbył się 1 grudnia w Miechocinie. Tutaj również wyśmienicie spisały się nasze uczennice zdobywając brązowe medale.

Oto skład naszej reprezentacji: 

Zuzanna Parafionowicz, Emilia Kowal oraz trener Krzysztof Krystecki

Serdecznie gratulujemy!

Piłkarze szkół podstawowych walczyli o finał Mistrzostw Gdańska.

12 października br. na Gdański Stadion Lekkoatletyczny wybiegli reprezentanci 20  szkół podstawowych gdańskich szkół.  Drużyny swoje mecze grupowe rozgrywały systemem „każdy z każdym” w czterech grupach, a do turnieju finałowego w tej grupie wiekowej awansowały po dwa zespoły z największą ilością punktów w swoich grupach eliminacyjnych. Bardzo dobrze spisali się piłkarze naszej szkoły wygrywając wszystkie mecze grupowe i jednocześnie awansując z pierwszego miejsca do Finału Miejskiego, który odbędzie się w maju.

Oto skład naszej reprezentacji: 

Mikołaj Mańkowski, Hubert Rudowski, Jakub Kieliszczyk, Tomasz Kowalewski, Filip Zadrozny, Wiktor Skup, Łukasz Miecznikowski, Piotr Kowalski, Piotr Ihnatowicz, Nikodem Kwaśny, Kamil Canpolat, Stanisław Orłowski, Filip Górski, Natana Stawarz, Maciej Kleidnist oraz trener Krzysztof Krystecki.

Serdecznie gratulujemy!

Rywalizacja w sztafetowych biegach przełajowych chłopców.


29 września w Parku im. Jana Pawła II, do rywalizacji przystąpiły męskie zespoły gdańskich szkół. O tytuł Mistrzów Gdańska rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych. W Igrzyskach Dzieci na starcie stanęło 12 drużyn, wśród których bardzo dobrze spisała się nasza drużyna chłopców, która zdobyła brązowe medale.

Oto skład naszej reprezentacji: Jakub Kieliszczyk, Wiktor Skup, Łukasz Miecznikowski, Hubert Rudowski, Filip Zadrożny, Piotr Kowalski, Maciej Kleidnist oraz trener Krzysztof Krystecki.

Serdecznie gratulujemy!

powrót do góry